UC3MUN 2019
Best Delegate - Aline Nahum - Historical Security Council 
Best Delegate - Ariel Risman - ECOSOC 
Honorable Mention - Yonatan Kagan
 - ECOSOC

 

OPENMUN 2019

Best Delegate - Ariel Risman - DISEC
Distinguished delegate - Rona Tal - UNODC
Distinguished delegate - Gal Shinhar - ILO
Honorable mention - Noam Tansman - UNHRC

 

SGMUN 2018

Honorable Mention - Or Shahaf - UNODC

 

TLVMUN 2018
Best Delegate - Emily Warren - Crisis
Distinguished Delegate - Shir Aviel - UNODC

 

CologneMUN 2018
Best Delegate - Aline Nahum - SPECPOL

 

EUROMUN 2018

Best Delegate - Melissa Schimanek - UNHRC
Honorable Mention -  Aline Nahum - UNHRC
Diplomacy Award - Shir Aviel - Council of Europe
Honorable Mention - Jonathan Franco - Council of Europe
Academic Award - Assaf Oren - European Parliament
Diplomacy Award - Naomi Yusupov - World Bank
Honorable Mention - Or Shahaf - World Bank

 

ARMUN DELEGATIONS 2018

Best Delegate - Assaf Oren and Daniel Vodvenko -  Brazil 

Honorable Mention - Dor Mashiach and Aviv Sieri - Syria

 

HUJIMUN 2018

Best Delegate - Abed Adeeb -  Slovenia - Human Rights Council  

Distinguished Delegate - Peter Pesov -  South Korea, World Trade Organization

Honorable Mention - Daniel Vodvenko and Noa Mileguir -  Pakistan, Security Council

Distingued Delegate - Nour Younis -  Poland - WHO

Honorable Mention - Dor Gvishi - Mexico -  COPUOS

Best Delegate - Eli Razimor - USA - UNHRC 

Distinguished Delegate - Marian Blok - Georgia - Historical Peace Conference

 

IDCMUN 2018

Best Delegate - Noa Mileguir -  Security Council - Cote D'Ivoire

 

BARMUN 2018

Best Delegate - Ari Ben Am - Historical Security Council - France

Honorable Mention - Aviya McGuire - Security Council - Japan

Best Delegate - Aryeh Goldsmith - COP24 - Russian Federation

Honorable Mention - Nizar Habib - COP24 - China

Best delegate - Marian Block - ECOSOC - Japan

Distinguished Delegate - Jonathan Daniel - ECOSOC - Burkina Faso

Honorable Mention - Chen Cohen - ECOSOC - United Kingdom

Best Delegate -  Lilac Drori - UNHCR - Germany

Best delegate - Shahed Abed - UNEP - Mauritania

Distinguished Delegate - Assaf Oren - UNEP - Spain

Honorable Mention - Naama Elazar - UNEP - Niger

Best delegate - Shir Aviel - UNWOMEN A - China

Distinguished Delegate - Aline Nachum - UNWOMEN A - Norway

Honorable Mention - Shoham Leshem - UNWOMEN A - Brazil

Best delegate - Noa Mileguir - UNWOMEN B - India

Distinguished Delegate - Emily Warren - UNWOMEN B - Afghanistan

 

St. GALLEN MUN 2017

Best Delegate - Dor Mashiach - World Health Organization - USA

Distinguished Delegate - Shai Hillel - Brexit Committee - EU Trade

Honorable Mention - George Mattar - DISEC - Sweden

 

TLVMUN 2017

Best Delegate- Dor Mashiach- NATO- France

Distinguished Delegate- Shai Hillel- Security Council- USA

 

PIMUN 2017

Honorable Mention-Dor Mashiach- UNEP- Kiribati

Honorable Mention- Istaiti Muhammad- ABC- Kiribati

Honorable Mention- Jonathan Franco- UNFCCC- Indonesia

 

EuroMUN 2017

Best Position Paper - Shai Hillel - UNHCR - Yemen 

Best Delegate - Shai Hillel - UNHCR - Yemen

Honorable Mention - Or Feldman - Historical Committee - Rino Formica (Italy)

HUJIMUN 2017

Best Delegate - Tomer Gilad - PBC - Nigeria

Best Delegate - Dina Wecker - Arab League - Lybia

Best Delegate - Shai Hillel - ESCAP - China

Honorable Mention - Dor Mashiach - PBC - CAR

Honorable Mention - Yuval Sarafov - G20 Summit - Japan

BGUMUN 2017

Best Delegate - Dor Mashiach - GA - The Netherlands

Distinguished Delegate - David Hirsh

Honorable Mention - Steve Miller - European Union 

ScotMUN X 2017

Best First Time Delegate Award (ScotMUN Award) - Tomer Gilad

 

HamMUN 2016

Distinguished Delegate - Lea Chocron

 

 

 

 

© 2017 The Tel Aviv University Model United Nations Society 

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Google+ Social Icon